Ben Kimim

Merhaba;

Ben Hümeyra Uyanık. 

Hikayem 1991 yılında Konya'da, dünyaya ters doğuşumla başladı. 

İlköğretimi, liseyi ve ilk üniversitemi Konya'da okudum. Küçük yaşlarda başlayan tiyatro arzum kendi tiyatro topluluklarımı kurmayı, yönetmeyi ve oyun sahnelemeyi peşinden getirdi.

İlk üniversitemden mezun olduktan sonra, beni kendine uzaktan bağlayan İstanbul'a tiyatro aşkıyla ve 2012 yılında İstanbul Üniversitesini kazanarak geldim. Hem okuyup hem çalıştığım zor ve güzel hikayem İBB Gösteri Sanatları Merkezi sınavını kazarak taçlandı. Bizim dışımızda gelişen olaylardan dolayı sertifikamızı alamasak da, hem teorik hem pratik deneyimlerimin en sağlam adımlarını değerli hocalarım; Nadir Sarıbacak, Dilek Tekintaş, Erol Babaoğlu, Aziz Sarvan, Ayla Algan'la attım.

"İkinci Kat Tiyatro"da asistanlık yaptığım zamanlarda gezerek öğreneceğim, farklı şehirleri kültürleri göreceğim, kalemime alacağım turne teklifi geldi ve hiç düşünmeden kabul ettim. Ancak bir süre sonra üniversitedeki ders devamlılığı gerektiği için ayrılmak zorunda kaldım.

Üniversite eğitimim bittikten sonra öğretmenlik yapmaya başladım, ama asıl hikayem bu olmadığı için hala azimle ilerlemekteyim.💫💪

Doğurmadan anne olduğumu anlattığım ''HalAnne'' bloğumda; hem öğretmen hem veli olduğum, deneyimlerimi paylaştığım kitabımı yazıyorum.

Ve hayat eleştirilerimi yazdığım kitabım ''Keçi Kadın'' ...

Yorumlar